Astra-Honvéd 2-1

UTE - Astra 5-2

Astra-Viktória 0-1

ETO-Astra 0-0

12 mérkőzést játszott csapatunk, ezzel a hatodik helyen zárt tavaly ősszel. 24-27-es volt a gólaránya a csapatnak, és -3-as a gólkülönbsége. Három győzelem, két döntetlen, és hét vereség, amely 30,55%-s teljesítmény volt a csapattól. A hatodik helyezés 11 pontjával kilenc pontra került a csapat a felsőháztól.

Az idei szezonban a csapat mérlege 11 mérkőzésből öt győzelem, egy döntetlen, öt vereség, amelynek eredménye 5. helyezés, 16-17-es gólarány, és -1-es gólkülönbség. Holtversenyben a 4. legtöbb gólt rúgták lányaink(16), de sajnos a 3. legtöbb gólt is csapatunk kapta, számszerűleg 17-et.

Ezen az őszön 16 pontot szerzett a csapat, és ez 48,48%-os teljesítmény.

Ebben a bajnokságban tehát eredményességi mutatónk megközelítőleg 60%-al lett jobb az idei őszre, ami mindenképpen nagy eredmény ahhoz képest, hogy véleményünk szerint a 2017/18-as bajnokság sokkal erősebb, és kiegyensúlyozottabb a tavalyinál. Még kiemelkedőbbnek számít ez a teljesítmény annak tükrében, hogy nyáron szinte teljesen új csapatot kellett építenie Dombó Jánosnak.

Jelenleg pedig ennek az 5. helyezésnek a 16 pontja még versenyben tartja csapatunkat a 4. helyért folyó küzdelemben!

NBI Győzelem a szezonzárón!

Készült: 2017. november 20

2017-11-20 3Utolsó őszi mérkőzésüket játszották Dombó János lányai szombat ebédidőben. Csapatunk abban a tudatban léphetett pályára, hogy a párhuzamosan zajló mérkőzések alakulásától függően a felsőházban telelhet. Ennek szellemében léptek pályára lányaink, hiszen már az első percben az újpesti kapuba került a labda Fogl Kati fejese nyomán. Szokták volt mondani, hogy egy ilyen kezdés után sok kicsi góllal kell megzavarni az ellenfelünket, de mint oly sokszor az ősz folyamán, ezúttal is kimaradtak a helyzetek. Már mindenki a félidőt várta, mikor ismét Matula, azaz Fogl Katalin duplázta meg saját, és csapatunk góljainak számát. A félidőben, ASTRA-UTE 2-0.
A nézők közül többen összesúgtak a szünetben, hogy milyen szép volna hasonlóan kezdeni a második játékrészt, mint az elsőt, de csak nem akart megszületni a harmadik találatunk. Már majdnem letettünk arról, hogy csapatunk növelni tudja előnyét, és akkor következtek az ikrek pillanatai: a mérkőzés 56.percében Krascsenics Petra vette be a vendégek hálóját, majd rá kilenc minutummal ikertestvére Krascsenics Csilla is eredményes volt.

Klubunk történetében először fordult elő, hogy nagypályás bajnoki mérkőzésen egy ikerpár mindkét tagja gólt szerzett. Az UTE elleni 4-0-ás győzelemmel csapatunk az ötödik helyen zárta az őszi szezont, azonos pontszámmal, de kettővel rosszabb gólaránnyal, mint a negyedik helyen telelő DVTK.
A tavaszi folytatás nem ígérkezik könnyűnek, hiszen a február 24-i idénykezdeten Szombathelyen lépünk pályára, majd az ETO csapatát fogadjuk, végül a FTC vendégei leszünk. Ezen mérkőzések után derül ki, hogy sikerül-e kiharcolni a felsőházba jutást.

Astra-4IG-HFC - Újpest FC 4-0

g: Fogl Katalin(2), Krascsenics Petra, Krascsenics Csilla

A mérkőzés jegyzőkönyve IDE kattintva megtekinthető!

Köszönjük szurkolóink egész ősszel tanúsított sportszerű biztatását, szurkolását!

Utolsó fordulók nagypályán

Készült: 2017. november 16

november1819Hétvégén befejeződnek az őszi szezon mérkőzései nagypályán. Jövőhéten még egy ¾-pályás bajnokit játszik U16-os csapatunk, és ezzel véget is ér csapataink számára a szabadtéri futball. Ezen a hétvégén azonban még nagyon fontos mérkőzést játszik NBI-es csapatunk a Jet-Sol Ligában. Lányaink az Újpest csapatát fogadják Üllőn, ahol egyértelműen a három pont megszerzése a cél. Első csapatunknak vasárnap sincs pihenő, a lányok ezúttal futsalban játszanak rangadót Tolnán. U15-ös futsal-csapatunk is Tolnán játszik a Tolna korosztályos csapatával.

U14-es csapatunk szintén utolsó őszi mérkőzését játssza Hatvanban, ahogyan U19-es lányaink is idegenben, Győrben lépnek pályára. U19-es csapatunk “utolsó utáni” fordulót játszik az ETO ellen, ugyanis vasárnap játsszák újra a 7. fordulóban időjárási körülmények miatt félbeszakadt mérkőzést. Az U16-os lányok pedig a ¾ -pályás bajnokságban a Kőbányáért FNLA csapatával csapnak össze a Kocsis Sándor Sportközpontban.

Kezdés: 10.00 h

A mérkőzésekre minden szurkolót szeretettel várunk!

NBI Godvár Kati szabadrúgásai győzelmet értek!

Készült: 2017. november 13

goooodvarkNBI-es csapatunk szombaton a Kóka FNLA vendége volt a Kocsis Sándor Sportközpontban. Dombó János lányai az elmúlt időszakban hiába igyekeztek, vagy játszottak a játék képe alapján szoros meccseket, nem igazán tudtak gólt szerezni, és ez kissé görcsössé tette csapatunkat. Bíztunk benne, hogy ezúttal megtörik a jég, és lányainknak egy esetleges győzelemmel a felsőházas reményeket is sikerül megtartania.

Az első félidőben ez még nem sikerült, hiszen a Kóka csapata szerzett vezetést a mérkőzést 23. percében, és ezt a félidőig sikerült is megtartania. A második félidőben aztán végre valóban megtört az a bizonyos jég: Halászi Kinga egyenlített büntetőből a 63. percben, majd Godvár Katalin szabadrúgásai következtek: a 74. percben Véninger Tünde szerezte meg első gólját az Astra színeiben és ezzel átvettük a vezetést. A 84. percben szintén Godvár Kati szabadrúgás, szintén gól: ezúttal Csigi Eszterről sodródott a labda saját kapujába, és ezzel 3-1-re sikerült csapatunknak megnyerni a mérkőzést!

Nagyon fontos három pontot szereztünk, de nem csak a három pont megszerzése volt most fontos, hanem az is, hogy a csapat kijöjjön a gödörből. Még egy nagyon fontos mérkőzés vár hétvégén csapatunkra, és ha nyerni tudnak lányaink az Újpest ellen hazai pályán, valamint a sors is úgy akarja (a többi mérkőzés eredményétől is függ) akár a 4. helyen is telelhetnek lányaink.

Kóka FNLA - Astra-4IG-HFC 1-3

g: Buzás Kata ill. Halászi Kinga (büntetőből), Véninger Tünde, Csigi Eszter (öngól)

A mérkőzés jegyzőkönyve IDE kattintva megtekinthető

Dobogón telel az U16!

Készült: 2017. november 12

2017-11-12U16-os csapatunk a nagypályás bajnokságban az FC Hatvan otthonában játszotta őszi zárómeccsét. Annak ellenére, hogy ezúttal több hiányzó is volt a keretben, ez egyáltalán nem látszott csapatunk játékán, sőt nagyon szépen, és eredményesen futballoztak lányaink. Legutóbb szeptemberben találkozott egymással a két csapat, akkor 2-1-re győzött csapatunk. Ezen a mérkőzésen viszont érintetlen maradt Török Noémi mögött a háló, ellenben lányaink hat góllal köszöntek be ellenfelük kapujába.

Szirényi Vivi mesterhármassal jelezte, hogy remek formában van, de Király Zsófi is folytatta meccsek óta tartó góllövő sorozatát, ezúttal egyszer talált be a hatvani kapuba. Csapatunkban megszerezte első gólját Meggyes Melánia, és Kosztics Rebeka is eredményes volt.

Ez volt U16-os csapatunknak az utolsó őszi mérkőzése a 2017/2018-as bajnokságban, és ezzel az utolsó fölényes sikerrel lányaink  a bajnokság harmadik helyéről várják majd a tavaszi rajtot!

Szép volt lányok!Gratulálunk!

FC Hatvan - Astra-4IG-HFC  0-6

Ezen a hétvégén szinte minden csapatunk idegenben lép pályára

Készült: 2017. november 09

november1112

Ismét sok csapatunk versenyez ezen a hétvégén. Felnőtt csapatunk például újra futsal bajnokit játszik ezúttal a Göcsej csapata ellen, illetve nagypályán is pályára lépnek Dombó János lányai a Kóka FNLA vendégeként. Az utánpótlásban is pályára lép szinte minden csapatunk. Az U19-es lányok Székesfehérváron a Videoton csapatánál vendégeskednek, U16-os csapatunk pedig a hatvani lányokkal csap össze Hatvanban . Az utolsó őszi U13-as Bozsik tornákra is sor kerül. Budapesten, Kiskunfélegyházán, és Kozármislenyben is érdekeltek csapataink. U14-es csapatunk pedig a Ferencváros csapatát fogadja a CSHC pályán.

kiryzsfi

U16-os csapatunk vasárnap 11.00 órától fogadta a Kelen SC csapatát a CSHC pályán. Mint azt korábban írtunk újrakezdődött a kör, és a csapatok első egymás ellen összecsapásán zöld-fehér győzelem született. Ezúttal más volt a játék képe, az első félidőt egyértelműen csapatunk uralta, sok lehetőségük volt a lányoknak a gólszerzésre, de végül csak egy gólt sikerült szerezni Király Zsófia révén a mérkőzés 33. percében. 1-0 maradt a félidőig, a második félidőben viszont kiegyenlítettebbé vált a játék, és ellenfelünk a 64. percben egyenlíteni tudott. Nagyon igyekeztek a lányok, de sajnos több gólt nem sikerült szerezni, így döntetlennel zárult a mérkőzés.

A lányok az őszi szezon utolsó mérkőzését szombaton Hatvanban játsszák majd le, ami azért lesz fontos meccs a lányok számára, mert egy esetleges győzelem esetén bebiztosíthatják maguknak az őszi dobogós helyezést.