Hírek

Félpályás BRONZ!

Készült: 2017. máj. 29

u15fpU15-ös csapatunk vasárnap játszotta Budafokon az U15-ös félpályás bajnokság döntőjét. A négyes döntőben körmérkőzéses rendszerben játszottak a csapatok. (Mindenki játszik mindenkivel, és aki a legtöbb pontot gyűjti az lesz a korosztály bajnoka). Egy ilyen tornán nagyon fontos a jó kezdés, és lányaink jól indítottak: az első mérkőzésüket 1-0-ra megnyerték a Várda Sportegyesület ellen! Az egyetlen gólunk szerzője Léner Fanni volt, aki a második mérkőzésünkön a Szolnoki MÁV csapata ellen is folytatta a gólgyártást. Ez a mérkőzés elég változatosan alakult, 2-0-ra már vezetett ellenfelünk mikor feltámadtak a lányok, Szirényi Vivi szépített, majd Léner Fanni duplázott!. 3-2-re vezettünk, de a szolnoki lányok nem adták fel, és sikerült kiegyenlíteniük, így a második mérkőzést 3-3-as döntetlennel zárta csapatunk. A mérkőzések úgy alakultak, hogy az utolsó Siófoki Bányász elleni mérkőzésünk döntötte el a dobogós helyezéseket. Igyekeztek a lányok, vezettünk is a 14. percben Léner Fanni góljával, és ez a vezetés aranyérmet jelentett volna! Azonban hiába küzdött csapatunk sajnos nem tudta megtartani egygólos előnyét, 1-1-re végződött a mérkőzés, ami azt jelentette, hogy a csoportban három csapat (Szolnok, Siófok, Astra) egyaránt 5 pontot szerzett, mindhárom csapat egyformán 1 győzelmet és két döntetlent ért el, így a gólarány döntött, amelynek értelmében csapatunk a bronzérmet szerezte meg a 2016/2017-es félpályás U15-ös bajnokságban!

U15-ös csapatunk edzője Király Bianka véleménye a döntőről: ”Úgy gondolom a higgadtságunk ellenére nem voltunk elég élesek ezen a napon. Nem tudtunk úgy felpörögni, ahogy ezt az eddigi fordulókban tettük, bár csak a gólkülönbség döntötte el az aranyérem sorsát. Kijött az év végi fáradtság a csapaton, azonban nem lehetünk elégedetlenek, hiszen egy nagyon sikeres évet tudhatunk magunk mögött. Labdarúgásban és futsalban is egyaránt kivívtuk, hogy ott lehessünk az országos döntőkben és szép eredményeket érjünk el. Gratulálok az egész csapatnak és az ellenfeleinknek. Remélem jövőre is ilyen szoros, és izgalmas mérkőzéseket fogunk tudni játszani, hiszen ez a fejlődés és a siker kulcsa!”

Nagyon sikeres évet zártak utánpótlás csapataink, hiszen a futsal döntők után (ahol minden korosztályunk felállhatott a dobogóra) most az  U15-ös csapat révén labdarúgásban is bronzérmet tudtak szerezni a lányok, és vannak olyan játékosok, akiknek ebben az évben négy érem is a nyakukba került a különböző korosztályos bajnokságokból!

Szép volt lányok!

Gratulálunk mindenkinek!

Nem szeretjük a Hajdúkat...

Készült: 2017. máj. 23

2017-05-23A nyolcvanas években szinte minden háztartásban lehetett találkozni a Hajdúsági Iparművek termékeivel, mosógépet,később centrifugát,porszívót gyártottak. A nap folyamán már volt egy döntő melyet szintén hajdúsági csapat ellen vívtunk. Dombó János Csapata idén már nem védhette meg bajnoki címét, melyet mostani ellenfelünk szerzett meg, története során először. Akár hazai pályán, akár idegenben, a Hajdúböszörményi TE elleni mérkőzések minden esetben presztizscsatának nevezhetőek. Ezen a mérkőzésen sem volt hiány izgalomból, ellenfelünk vezetett, mi szinte azonnal egyenlítettünk. A félidőben 3-3 állt a KÉSZ Aréna eredményjelző tábláján, góljainkat Godvár Kati, Halászi Kinga és Nagy Anett szerezték. Lehetett volna más is az állás, de néhány másodperccel a félidő lefújása előtt néma maradt  a játékvezető sípja miután szerintünk Nagy Anettet szabálytalanul szerelték a büntető területen belül.
Rémálom szerűen kezdődött a második játékrész, miután ellenfelünk negyedszer is megszerezte a vezetést. Nálunk kimaradtak a helyzetek, ellenfelünk kapujában Torma Lilla parádézott, mondhatjuk úgy, lehúzta a rolót. Egyre több lett a fáradság a pályán, nem csak a játékosoknál, ami rányomta bélyegét a mérkőzésre. Újabb böszörményi találattal már kettővel mentek a vendégek, ami azért is szomorú volt, mert Lányainknak a döntetlen is elég lett volna a bajnoki ezüsthöz. A mérkőzés utolsó perceiben hiába tettek mindent egy lapra fel Lányaink, semmi sem akart sikerülni, míg ellenfelünk hatodjára is eredményes volt. Astra-Hajdúböszörményi TE 3-6,, mely azt jelentette, hogy idén bronzérmes lett Dombó János Hölgykoszorúja a HTE és a Szekszárd csapata mögött. Bár a mérkőzés viharos körülmények között ért véget, vezetőedzőnk higgadtan nyilatkozott a mérkőzést követően:

Dombó János:”Az ország legerősebb keretű csapata volt az ellenfelünk, elkerülhető gólokat kaptunk, a mérkőzés nagy részében domináltunk, de a helyzetek befejezésénél a koncentrációba hiba csúszott. A Szekszárdot pontban utolértük a bajnokság végére, kis nüanszokon múlott az ezüstérem. Ha a játékoskeret jövőre együtt marad, akkor még szebb eredményt érhetünk el.”

Májusi ezüstvasárnap!

futsalu17Kiskunfélegyházán a KÉSZ Arénában került megrendezésre vasárnap a Leány Futsal I. osztály négyes döntője, tehát Korcsogh Orsi tanítványai gyakorlatilag hazai pályán szerepeltek. Lányaink az elődöntőben a Hungária SC csapata ellen mérkőztek. Ellenfelünk csapatneve becsapós volt, hiszen a Ferencváros játékosai alkották keretüket, mi több, FTC szerelésben léptek pályára. Lányaink okos taktikus játéka meglepte ellenfelünket, minek eredménye szünetre kétgólos vezetés lett az eredménye. A gólokat Hermann Tonó és Nádudvari Anna szerezték, a gólpassz mindkét esetben Léner Fannitól érkezett, aki a második félidőben a gólszerzők közé is feliratkozott ez fantasztikus akció után.Ellenfelünk nem adta fel a mérkőzést, de csak két gólt tudtak ledolgozni hátrányukból, így CSAPATUNK 3-2 arányú győzelemmel bejutott a torna döntőjébe. A másik elődöntő is színvonalas mérkőzést hozott, melyen a DEAC 4-2 arányú győzelmet aratott a PAFC-Mitre ellen.

Jöhetett a Debrecen elleni döntő. Szegedi Szabolcs tanítványaival számtalan nagy csatát vívtak lányaink a bajnokság során, hiszen egy csoportban szerepeltünk. A döntőben érvényesült a papírforma, hiszen csapatunk igencsak elfáradt a Fradi elleni elődöntőben, és a bajnokság során számtalan sérülés is nehezítette helyzetünket. A végeredmény DEAC-Astra 6-2.

Egy ilyen nagy arányú vereség után is csak gratulálni lehet a Lányoknak, akik erőn felül teljesítettek a bajnokság során, bebizonyították, hogy CSAPAT, így csupa nagybetűvel!!!

Korcsogh Orsolya:” Úgy gondolom, hogy az elődöntőben erőn felül teljesítettek a lányok. A Ferencváros ellen ritkán sikerül győzni, most a legfontosabb pillanatban sikerült, mert 110%-ot nyújtott a csapat. A döntőben ez nem jött össze, mert a debreceni lányok ellen csak ugyanezzel a 110%-al lehetett volna esélyünk. Ez kétszer egy nap nem sikerült megismételni, de szerintem ez más csapatnak is gondot okozott volna egy ilyen erős elődöntő után. Nem vagyunk elégedetlenek, sőt nagyon örülünk az ezüstéremnek, hiszen sérülések nehezítették a munkánkat ebben az évben, amivel gyengült a keretünk. Ráadásul az előzetes beharangozókban senki se várta csapatunkat a döntőbe, mégis bejutottunk. Azt gondolom, hogy reálisan került Debrecenbe az aranyérem, és büszke vagyok a lányokra, hogy a miénk a második legjobb U17-es futsalcsapat az országban!”

Futsal hétvége!

Készült: 2017. máj. 19

futsaldontok

Hétvégén a futsalcsapatoké a főszerep. Két első osztályú utánpótlás csapatunk is négyes döntőt játszik. U15-ös csapatunk szombaton Miskolcon, U17-es csapatunk pedig vasárnap Kiskunfélegyházán játszik  Final Fourt.

Az elődöntőben U15-ben a Tolna-Mözs csapatával kezdenek a lányok, U17-ben pedig a Hungária SC (Ferencváros) lesz az ellenfelünk.

Felnőtt csapatunkra is fontos mérkőzés vár, hiszen a HTE elleni utolsó bajnoki mérkőzésünk dönt arról, hogy milyen színű érem kerül lányaink nyakába!

PAFC-MITRE

Az U17-es döntő kapcsán az esélyekrőlcsapatunk játékosát Léner Fannit kérdeztük:

“Úgy érzem, hogy abszolút megvannak az esélyeink. A tavalyi U16-os döntő sajnos nem úgy alakult, ahogy szerettük volna, mert akkor az U18as csapatunkhoz csatlakozott két alapemberünk, így hiányos volt a keretünk. Sajnos idén szintén van egy sérült játékosunk, aki eléggé motorja a csapatnak. Ennek ellenére úgy gondolom, ha megmutatjuk mit tudunk, és szívünk lelkünk a pályán van megfoghatjuk a Fradit, és ha döntőre kerülne a sor megtennénk mindent akár a PAFC, akár a DEAC csapata ellen. Bennünk van ez az egész, nagyon szeretnénk a maximumot kihozni, és a hazai pálya remélem mellénk áll. Ami nagypályán idén nem jött össze lehet, hogy a futsalban meghozza a gyümölcsét.”

A mérkőzésekre minden szurkolót szeretettel várunk!

U15 Győzelem a Kóka ellen

Készült: 2017. máj. 17

u15kkaU15 nagypályás csapatunk a 21. fordulóból előrehozott mérkőzésen fogadta tegnap a Szentmiklósi úton a Kóka korosztályos csapatát. Bár csapatunk már az első percben megszerezte a vezetést Kovács Zsófi góljával, a nagy meleg igen csak rányomta a bélyegét lányaink játékára. Picit tompább volt csapatunk a szokásosnál, de még így is elmondható, hogy fölényben játszottak a mieink, sok helyzetet dolgoztak ki, de az utolsó átadásoknál többször rossz döntéseket hoztunk, ezért sok helyzetet nem sikerült kihasználni. A védekezésben is voltak figyelmetlenségek, koncentrációs hibák, (bár az is igaz, hogy Harsányi Szandi védelmünk bástyája ezúttal nem lépett pályára) és ezt a kókai csapat egyszer ki is tudta használni az első félidő végén. Tulajdonképpen azért csak egyszer, mert kapusunk Kordé Kíra remekül védett, így a kókai lányok többször már nem is tudták bevenni a kapuját. A döntetlen állás nem tartott sokáig, hiszen a 37. percben újra megszerezte csapatunk a vezetést, majd nem sokkal a vége előtt Kovács Zsófi belőtte önmaga második, illetve csapatunk harmadik gólját, és ezzel be is állította a 3-1-es végeredményt.

Sajnos a mérkőzésen csapatunk játékosa Hammer Szimi megsérült, mielőbbi gyógyulást, és felépülést kívánunk neki!

U15-ös csapatunknak pedig csütörtökön következik a folytatás Miskolcon, amikor is az utolsó bajnoki mérkőzését játssza nagypályás csapatunk a DVTK ellen.

Tolna megyei kaland...

Készült: 2017. máj. 16

ttttttttRájátszás 9. forduló, a rangadók fordulója, ahol sok minden eldőlhet. Eldőlhet, hogy érmes lesz-e csapatunk, illetve eldőlhet az is, hogy a tizedik fordulóban marad-e még nyitott kérdés a Női Futsal NB I Felsőházának küzdelmeiben. Csapatunk a Brandmission Tolna-Mözs csapatának vendégeként lépett pályára a Városi Sportcsarnokban Tolnán. Ellenfelünkről már többször leírtuk, hogy igen erős kerettel, több válogatott játékossal rendelkezik és egy rendkívül felkészült ukrán szakvezető irányítja. Mi sem panaszkodhatunk, hiszen a honi futsalélet legeredményesebb szakvezetője, Dombó János készíti fel lányainkat, és idén már elhódítottuk a Magyar Kupát is, többek között mostani ellenfelünket is legyőzve az elődöntőben. Mint tudjuk azonban a bajnokság egy másik kávéház, itt a múlt sikereiből senki sem élhet meg. Ez is egy olyan mérkőzés volt amit kardiovaszkuláris betegségben szenvedőknek igencsak ellenjavallt. Gál Timon góljával megszereztük a vezetést, de rá két percre egalizált a hazai csapat ukrán légiósa. Rá szűk tíz percnyire Tyukodi-Halászi Kinga révén ismét nálunk volt az előny, igaz ezúttal is csak két percig. A félidőben 2-2 volt a mérkőzés állása. A második félidőben bebizonyosodott, hogy Görög Zsófi ezen a hétvégén csak duplázni képes, hiszen Kóka után a Tolna hálóját is kétszer zörgette meg csapatunk huszasa. Hat perccel a mérkőzés vége előtt kétgólos az előnyünk, amiből egy szépítést követően egy megmaradt. A végeredmény 4-3 a javunkra.
Akkor nézzük a fentebb vázolt kérdéseket... CSAPATUNK érmes a bajnokságban, az érem színe azonban még kérdéses, tehát marad kérdés az utolsó fordulóra. Az eldőlt, hogy a bajnoki címet ebben az idényben a Hajdúböszörményi TE csapata szerezte meg, melyhez ezúton is gratulálunk. A kérdés még az, hogy lányaink nyakába ezüst- vagy bronzérem kerül?

Az utolsó fordulóba a már bajnok Hajdúböszörményi TE csapata látogat a KÉSZ Arénába Kiskunfélegyházára 2017. május 21-én 17:00 órai kezdettel, de a rangadó előtt kerül megrendezésre a Leány Futsal U17 döntője, melyen Korcsogh Orsolya együttese is szerepel.

A mérkőzés jegyzőkönyve megtekinthető ITT

NB I Fordulatos mérkőzésen büntetőkkel dőlt el az 5. hely sorsa

kka felntt 1Szombaton délután felnőtt csapatunk célja a harmadik mérkőzés kiharcolása volt hazai pályán a Kóka ellen. Ennek megfelelően Dombó János minden támadóját mozgósította a mérkőzésre, és már az első percekben látszott, hogy a csapat igyekszik minél hamarabb eldönteni a mérkőzés sorsát a javunkra.

Sajnos a játék képe ismét úgy alakult, ahogyan egy héttel ezelőtt: csapatuk támadott, irányította a játékot, mégis ellenfelünk szerzett vezetést a 18. percben Sümegi Éva fejesgóljával. Görög Zsófi ezt viszonylag hamar egalizálta sőt, Godvár Kati góljával perceken belül meg is fordítottuk a mérkőzést.

A szünet után volt egy 8-10 perces kihagyása csapatunknak, talán kicsit “bentmaradtak a lányok az öltözőben” és így ismét fordult a kocka: bár a Kóka büntetőt is hibázott, Kiss Patricía viszont duplázott,  így előny ismét a Kókánál.

Mindent egy lapra feltéve támadtak Dombó János lányai, szépen visszajöttek a mérkőzésbe a kezdeti “rövidzárlat” után, és ennek meg is lett az eredménye: Görög Zsófi ismét betalált, majd a lefújás előtt még Krascsenics Csilla előtt adódott óriási lehetőség, de sajnos mellé lőtte ziccerét, és ezzel következhettek a büntetőrúgások.

A büntetők pedig mindig nehézkesek, hiszen az már inkább az idegek harca, különösen akkor, amikor a hatodik párig remekül lövik őket mindkét csapat játékosai. A hatodik párban, Németh Hanna belőtte, Gál Timi sajnos nem talált a kapuba, így csapatunk a 6. helyen végzett a Jet-Sol Liga 2016/2017-es szezonjában.

Dombó János: Gratulálunk a Kókának az 5. hely megszerzéséhez, mielőbbi felépülést és gyógyulást kívánunk Kiss Stellának. Semleges nézők számára izgalmas, fordulatos mérkőzésen vagyunk túl, ezzel számunkra véget is ért a bajnokság. Köszönöm csapatomnak az egész éves teljesítményét, és hozzáállását.”