SIKERES VOLT A MEZ AVATÓ ! ( VIDEÓVAL )

FERENCVÁROS – ASTRA-BÍRÓ-KERT FC

1              :              5

A szombat  11- óra nem éppen ideális egy jó focimeccsre. Persze ez az  időpont mindkét csapatot  egyformán  érintette így egy-két gyors Fradi  támadástól eltekintve a meccs eleje inkább lusta folyóhoz hasonlított mint vidáman csörgedező  patakhoz.  De itt a jó idő, kezdődik a tavaszi menet így női mérkőzésekhez képest viszonylag szép számú nézősereg előtt kezdtek el a lányok „alkalmazkodni” a pálya talajához. Nem ment könnyen. Ha beleszámoljuk, hogy  a tavasztól rózsaszínben pompázó csepeli  lányok műfüvön edzenek  akkor elmondhatjuk, itt bizony kézzel  ( lábbal ) fogható és érezhető  volt  a hazai pálya előnye.  A labda kiszámíthatatlanul bukdácsolt az egyáltalán nem előkészített pályán, amire a szervezők elfelejtették kitenni a „ Vigyázat sérülésveszély”  figyelmeztető táblát.  Az  Astra kapujában először bemutatkozó Oláh Erikát is bizony megtréfálta egy szabadrúgásból  pattogósan érkező labda így feljegyezhettük, hogy  a 11. percben egy – null nem ide. Szerencsére hamar összekapták magukat a lányok  és előbb átvettük az irányítást, majd egy  Matu „felhőfejessel” egalizáltunk.  A mérkőzés játékvezetője ( helyesen ) engedte a kemény de szabályos küzdelmet, bár a zöld-fehérek mintha néha túlságosan  keresték volna a „vízszintest” .  A 43. percben aztán a mindvégig nagy kedvvel és jól játszó Megyes Ági  szép ballábas lövésével szereztük meg a vezetést.  A második félidőben bemutatkozhatott a második új kapusunk, hisz a sérült Kovács Klaudiát  helyettesítő Oláh helyett  Farkas Andrea  állt be a ketrecbe.  Arról, hogy ne unatkozzon a hazaiak gondoskodtak, hisz a második félidő elején  többször is kontratámadásokat vezettek a zöld-fehérek,  azonban Farkas  mindannyiszor remek reflexszel hárított.  Ezután ismét -az első félidőhöz hasonlóan- óriási labdabirtoklási fölényünktől szinte felbillent a pálya és Nagy Anett majd  Fogl Kati is beköszönt  így a 72.- perctől  már 1-4 állt az „eredményjelző táblán”.   A hab a tortán ma az új csapatkapitány Sebestyén Györgyi  „trükkös” szabadrúgása volt. 1-5!  Összességében egy lassan beinduló és mindvégig közepes színvonalú tavaszi nyitómeccsen vagyunk túl, ahol az eredménnyel nagyon, a mutatott játékkal azonban nem lehetünk maradéktalanul elégedettek.

– Bubcsó Norbert ( Ferencváros ):

„Alakul a csapatunk és készülünk tovább a következő meccsekre!”

– Dombó János  ( Astra- Bíró-Kert Fc ):

„Nem játszottunk jól a nyitómérkőzésen de ma ennyi is elég volt a győzelemhez. A mezőnyben egyedül Megyes Ágnes teljesítményével vagyok maradéktalanul elégedett valamint gratulálok Farkas Andreának a parádés debütálásához!”