Az első félidő jól sikerült

Pest megye U14 vegyes bajnokság 1. forduló

Astra HFC – Dunavarsányi TE 0-12

Astra HFC: Puskás Levente –  Jurászik Tifani, Sóri Dominik, Lovász Márton, Bellon Petra, Binder Péter, Hábel Barna, Kapcsos Lilla, Lovász Bence, Wolf Petra, Keresztes-Nagy Cynthia, Barna Gabriella

U14-es csapatunk ma megkezdte a szezont a Pest megyei bajnokságban. Az ellenfél a jóval rutinosabb Dunavarsány együttese volt. Ez a bajnokság a kiírás szerint vegyes, vagyis fiúk, és lányok is játszhatnak az adott korosztályon belül, de a vendégeknél csak fiúk léptek pályára. Csapatunkban fiúk, és lányok is játszottak, sőt tulajdonképpen a lejátszott mérkőzéseket tekintve lányaink előrébb járnak már, mint a nálunk pályára lépő srácok, hiszen őket a nyári, illetve a folyamatosan zajló toborzások által sikerült keretünkbe integrálni. Ehhez képest remekül tartotta magát csapatunk az első játékrészben, helyzeteket is sikerült kialakítani, de ezeket sajnos nem tudtuk gólra váltani. A szünetben 3-0-ra vezetett a dunavarsányi együttes, viszont a második félidőben elfáradt csapatunk, a vendégek többször is átjutottak a védelmünkön, és összesen kilenc találatot jegyezhettek még az első félidőben szerzett három mellé. A vége így 12-0 lett ellenfelünk javára, de az első félidei játék biztató volt, sokat fejlődtek a srácok, és a lányok már egy hónap után is, és ha ilyen ütemben haladnak, akkor hamarosan megszületik majd az első gól, és vele együtt győzelmeknek is biztosan örülhetünk majd.