Harcos játék, de vereség az Airnergy csapatától

U16 NP Keleti csoport 4. forduló

Airnergy FC-BMTE – Astra-Alef HFC 7-0

U16-os csapatunk vasárnap csapott össze a Goldball Parkban az Airnergy együttesével. Ellenfelünk eddigi eredményei (Újpest-Airnergy 0-11, Airnergy-Kecskemét 15-0, DVTK-Airnergy 0-15) megmutatták, hogy erős csapattal fognak találkozni a lányok, (ami a mérkőzés elejétől kezdve látszott is), így inkább kontrajátékra rendezkedett be csapatunk. A védelmünk sokkal jobban működött, mint az eddigi mérkőzéseken, keményebben, határozottabban védekeztek a lányok, és küzdöttek végig becsülettel. Egy félidőnyi játék után 3-0-ra vezetett a hazai csapat, a második félidőben pedig még négyszer sikerült bevenniük Kinka Petra kapuját, így 7-0-ra megnyerték a mérkőzést. Papírforma eredmény született tehát, de lányainkat dicséret  illeti, mert végig küzdötték a meccset, és helyzetet is ki tudtak alakítani ellenfelük kapuja előtt.
Folyamatosan haladnak előre a lányok, hétről-hétre egyre többet lehet tőlük látni a pályán, és minél több tapasztalatot szereznek, melyekből tudnak tanulni, annál több sikerélményük lesz majd nagypályán is.

Legközelebb október 13-án lép pályára csapatunk, az Újpest együttese érkezik majd Csepelre.