Négy gólt lőttünk Kozármislenyben

U19 Kiemelt csoport 6. forduló

Magyar Labdarúgó Egylet – Astra-Alef HFC 0-4 (0-2) jegyzőkönyv
g: Skultéty Tamara (2), Hári Kata, Erdész Fanni

U19-es csapatunk kedden az MLE vendégeként lépett pályára Kozármislenyben. Az október végi nagy meleg nem igazán segítette a csapatok dolgát, ennek ellenére mindkét együttes nagy elánnal vetette bele magát a találkozóba. Mezőnyben az első játékrészben inkább lányaink játszottak fölényben, a második félidőben pedig inkább az MLE birtokolta többet a labdát, de lövésig, igazi helyzetig,csak csapatunk jutott el. Már az első találat előtt is többször kerültek helyzetbe támadóink, Kubitsch Eszter, Skultéty Tamara, és Erdész Fanni is kihagyott 1-1 ziccert. A mérkőzés 20. percében támadásaink góllá érettek, igaz némileg szerencsés találattal sikerült a vezetést megszerezni, Skultéty Tamara talált közelről az MLE kapujába. Hasonló szituációból növeltük kétgólosra előnyünket, szemfülességének köszönhetően ismét Skultéty Tamara volt eredményes. Az első félidőben több találat nem született, így 2-0-ás vendég vezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok. A 2-0-ás vezetés mindig hordoz magában veszélyeket, különösen akkor, ha a hátrányban lévő csapat küzd az egyenlítésért, ez most is így történt, nyomást helyezett csapatunkra a pécsi együttes, de a védelmünk biztos lábakon állt, továbbra sem jutott el nagy helyzetig ellenfelünk. Lányaink kontratámadásai viszont több veszélyt is hordoztak magukban, és a 61. percben egy ilyen szituációt követően szabadrúgáshoz jutott csapatunk. A labda mögé Hári Kata állt, és gyönyörű gólt lőtt (körülbelül 22 méterről) a jobb felső sarokba. A harmadik találat után ismét kiegyenlítettebbé vált a labdabirtoklás, több lehetősége is volt lányainknak, hogy növeljék előnyüket, és a 66. percben ez sikerült is. Erdész Fanni iramodott meg a bal oldalon, és nehéz szögből a rövid felső sarokba lőtte a labdát. (0-4). Nem sokáig örülhettünk azonban, hiszen két perccel később Erdész Fannit második sárga lapját követően a játékvezető kiállította. Ugyan emberhátrányba került csapatunk, de a mérkőzés eddigi képe alapján nem kellett tartania lányainknak attól, hogy bármiféle fordítás történhet, jól állta csapatunk a pécsi rohamokat, rengeteget dolgoztak a lányok, hogy ellenfelünk ne tudjon gólt szerezni. Azt mindenképpen meg kell említenünk, hogy ezúttal kapusunkkal, Török Noémivel nagy összhangban dolgoztak a mezőnyjátékosok, bár nagyot nem kellett védenie Nononak, de együtt kellett élnie a játékkal ahhoz, hogy ez így történjen, minden alkalommal jól lépett ki a kapujából, és szedte össze a védelem mögé ívelt, és passzolt labdákat.

Nagy dicséret illeti a lányokat, mert betegségek, és kisebb sérülések is nehezítik a csapat dolgát, így ezen a mérkőzésen több poszton is változtatnunk kellett, valamint játékrendszert is kellett váltani, és még így is tökéletesen megoldotta mindenki a rábízott feladatot.

Csapatunk szombaton a Kelen SC-t fogadja a CSHC pályán.