2019/2020 Női Futsal Magyar Kupa döntő
Szombathely, Savaria Aréna 2020. február 23.

Astra Car-Bay Kiskunfélegyházi Bulls FC – Agenta Girls Szekszárd FC 3-4 (2-1)
g: Dorner Dóra (16.) Beke Adrienn (20., 37.) ill.  Kiss Gabriella (8., 21., 28.), Megyeri Boglárka (40.)

Nehéz erről a mérkőzésről írni, hiszen aki úgy ült le vasárnap 11.00 órakor megnézni a Magyar Kupa döntőt, hogy nem volt érintett egyik csapat oldaláról sem, annak igazán nagy csemege volt ez a fordulatos, és izgalmas kupadöntő. Ha viszont bármelyik csapat szurkoló táborát nézzük, nyílván ők végigizgulták az egész találkozót, és a végén a szekszárdi szimpatizánsok örülhettek. Nekik is könnyebb írni a találkozóról, mint annak, aki a vereségben érintett csapat szurkolója. Aki talán még el sem hiszi, hogy ez megtörténhetett, mint ahogy valószínűleg csak a nagyon vagányok tettek volna nagyobb összeget a tippmixen a Szekszárd győzelmére. Mindössze az előző találkozókból, és a bajnokságban elfoglalt helyezésekből kiindulva lehet ezt mondani, de a Kupadöntő, -ahogy minden döntő kicsit más, mint egy „sima” bajnoki mérkőzés-, az más kávéház…, egy mérkőzésen megtörténhet bármi, és ezt, -a mérkőzést látva- a szekszárdi játékosok pontosan tudták…

Az első játékrész nehezebben indult a vártnál, hiszen hiába birtkolta csapatunk többet a labdát, és alakított ki helyzeteket ellenfele kapuja előtt, a vezetést a 8. percben Kiss Gabriella találatával a Szekszárd szerezte meg. Nyolc percig -volt az több is a tiszta játékidő miatt- nem született találat, de ebben a periódusban is inkább lányaink veszélyeztettek. A 16. percben aztán Dorner Dóra találatával megtört a jég, és Beke Adrienn bombájával a félidő vége előtt már a vezetést is megszerezte csapatunk. A szünet nem jött jókor, legalábbis ezt lehetett érezni, hiszen a második játékrész elején egy szép támadás végén azonnal egyenlített a szekszárdi csapat. Astra nyomás, szekszárdi önfeláldozó védekezés jellemezte a találkozót ezután is, és bizony az sem segítette csapatunk dolgát, hogy a 25. percben Ganczer Hajnalkát második sárga lappal kiállították a játékvezetők. Mindkét csapat nagyon akarta ezt a kupagyőzelmet, hiszen elképesztő küzdelem folyt végig a pályán, de a 28. percben ismét jött Kiss Gabi, és újra ellenfelünk vezetett (3-2). Csapatunk az utolsó 10 percben tényleg mindent egy lapra feltéve támadott, és helyzeteket is ki tudott alakítani, de ezek rendre kimaradtak. Aztán a 37. percben ismét jött Beke Adrienn, és óriási gólt akasztott szabadrúgásból a kapu jobb felső sarkába. (3-3) Három perc volt még hátra, de elképesztő hosszú volt ez a idő, már csak azért is, mert ebben a három percben is lányainknál volt a labda, adódott helyzet csapatunk előtt most is, de egyszerűen nem találtak játékosaink a szekszárdi kapuba. 6 másodperc..ennyit mutatott az eredményjelző tábla, mikor az Astránál volt a labda, az utolsó esély még a rendes játékidőben. Biztos vagyok benne, hogy volt olyan szurkoló, aki már „berendezkedett” a hosszabbításra, de végül nem lett ráadás..labdavesztés…szekszárdi kontra, és az utolsó másodpercben Megyeri Boglárka gól..hihetetlen..
A Szekszárdi együttes nyerte a kupát, és nem lenne korrekt ha azt írnánk, hogy érdemtelenül..csak gratulálni tudunk nekik, csapatunknak pedig még egy ideig biztosan fájni fog ez az ezüstérem…

Ugyanakkor az is igaz, hogy kilenc alkalommal final fourba jutni sem kis dolog, (kilencből hat alkalommal győztünk is) és korábban is volt rá példa, hogy ezüstéremmel zártak lányaink. Most már csak egy cél lebeghet a szemek előtt, a bajnoki cím, amiért ezek után biztosan mindent meg fognak tenni a lányok.

Idővel pedig ez az ezüst is szépen csillog majd!