Nagyarányú győzelem a Honvéd ellen

U19 Dél-Keleti csoport 1. forduló

Astra-Alef HFC – Budapest Honvéd 7-0
g: Novák Gabriella (2), Czinege Eszter (2), Dobák Szabina, Czinege Enikő, Kovács Alexandra

Mint azt már korábban említettük, klubunk ebben a szezonban három U19-es csapatot is indított. Egyet a kiemelt csoportban, kettőt pedig a nagypályás U19-es bajnokságban. A mai napon a Dél-Keleti csoport küzdelmei is elkezdődtek, ahol  tulajdonképpen Kiskunfélegyházi Alközpontunk indult U19-es csapatával. A legidősebb utánpótlás korosztályban még sosem indult félegyházi csapatunk, mégis bizakodva vártuk az első találkozót, hiszen keretünkben több olyan korábbi játékosunk is pályára lépett, akik tagjai voltak U17-es ezüstérmes futsal-csapatunknak. Ennek megfelelően a kezdősípszó után szinte azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést lányaink, és a 4. percben meg is szerezték a vezetést Dobák Szabina találatával. Ezután futószalagon jöttek a helyzetek, illetve a gólok is: Novák Gabriella a 7., Kovács Alexandra a 10. percben szerzett gólt, ezután pedig Czinege Eszter duplázott. A mérkőzés 34. percében a kisebbik Czinege, Enikő is betalált, így hatgólos vezetéssel mehetett szünetre csapatunk. A második játékrészt is Astra fölény jellemezte, de már csak egy találat született: Novák Gabriella a 75. percben talált ismét a Honvéd kapujába, így lányaink 7-0-ra megnyerték a mérkőzést.

Bali Cintia, csapatunk egyik játékosa a mérkőzésről: “Ebben a felállásban első bajnoki mérkőzését játszotta csapatunk. Több hiányzónk is volt, de ez nem vette el a lányok kedvét. Magabiztos, szép játékkal már a mérkőzés elején eldöntöttük a 3 pont sorsát. A félidei 6-0 után a második játékrészben próbálkoztunk új felállással, illetve törekedtünk a labdabirtoklás tovább fejlesztésére. A helyzetkihasználáson még javítanunk kell, de a kezdeti önbizalmat sikerült növelni ezzel az értékes győzelemmel.”