Astras – MTK 2011-10-09

Astra-Bíró-Kert FC – MTK Hungária FC  2 – 1

Csepel, 150 néző

Vezette: Urbán Eszter (Almási Petra, Pfeifer Renáta)

Astra-Bíró-Kert FC: Kovács – Vidács, Pincze, Schatz, Molnár – Megyes, Sebestyén (Üveges, 63’), Halászi, Szabó – Fogl, Dombai-Nagy

Vezetőedző: Dombó János

MTK Hungária FC: Szőcs – Papp, Tatai, Tell, Szabó – Nagy (Zágor, 46’), Smuczer, Gaál-Szabó (Palkovics, 46’), Godvár – Vágó, Méry

Vezetőedző: Turtóczki Sándor

Sárgalap: Sebestyén ill. Godvár, Tell

Piros lap: –

Gólszerzők: Fogl, Halászi ill. Vágó

A mérkőzés első félidejében inkább a hazai csapat dominált, azonban helyzet mindkét térfélen jócskán akadt. Míg az egyik oldalon Dombai-Nagy Anett és Szabó Boglárka hibázott, addig a másik oldalon előbb Méry Rita, majd Vágó Fanny, végül Godvár Katalin hagyta ki helyzetét. Közeledett az első félidő vége, és az izgalmak egyre jobban fokozódni látszottak, míg egy szép összjátékot követően Sebestyén Györgyi 8méterről Szőcs Réka felett gyönyörűen ollózott a kapuba, azonban ezt a gólt Urbán Eszter érvénytelennek ítélte lesre hivatkozva. Így a csapatok 0 – 0-s döntetlent követően vonulhattak öltözőikbe.

Megkezdődött a második játékrész és Turtóczki Sándor kettőt is cserélt: Zágor Bernadett Nagy Lillát, míg Palkovics Nóra Gaál-Szabó Beátát váltotta (46’ perc). A mester jó döntésének és a megváltozott taktikai felállásnak köszönhetően az Mtk-s lányoknak végre sikerült átvenniük az irányítást, Vágó Fanny fejesének köszönhetően pedig a vezetést is megszerezték (55’ perc). Ahogy azonban megszokhattuk az Astrásoktól, nem adták fel, és a félidő feléhez érkezve az erőviszonyok is kiegyenlítődtek. Ezután Dombó János is cserélni kényszerült, így Sebestyén Györgyi helyett Üveges Katalin lépett pályára (63’ perc). A friss játékos hamar felvette a ritmust és Dombai-Nagy Anettel kijátszva a baloldalt, végül Fogl Katalinhoz passzoltak, aki nem kímélve Szőcs Réka kapuját, találatával megszerezte az egyenlítést. Ez után Halászi Kinga előtt adódott hatalmas lehetőség, mellyel akár a mérkőzést is eldönthette volna, azonban lövése a felsőlécről kifelé pattant. Az elkövetkezendő néhány percben nagy iram és taktikai csatározás vette kezdetét. A vendégcsapat röpke 5perc alatt jó pár akciót dolgozott ki, ám a pontatlan befejezés, Kovács Klaudia remek védései és a védők munkája, valamint, hogy Pincze, Vidács és Megyes is menteni tudott az utolsó utáni pillanatokban, meggátolta az újabb gólszerzést. A csapatokon látszott a győzni akarás, sorra nőttek egymás fölé, majd a nagy teher alatt végül a vendégek hibáztak, amikor is az alapvonalon befelé cselező Dombai-Nagy Anettet a 16-oson belül buktatták, minek következtében Urbán Eszter gondolkodás nélkül 11-est intett. Halászi Kinga állt a labda mögé és higgadtan a kapuba helyezett, a másik irányba eldőlő Szőcs Réka mellett (90’ perc). És mivel a hazai csapat labdaszedői segítették a gyors játékot, így a hosszabbítás csak egy perc volt, ami azt eredményezte, hogy középkezdést követően szinte le is fújták a mérkőzést, így a végeredmény:  Astra-Bíró-Kert FC – MTK Hungária FC  2 – 1

GRATULÁLUNK A CSAPATOKNAK!

Turtóczki Sándor:

Gratulálunk az Astra győzelméhez,ez nem jelenti azt,hogy a jobban játszó és a több 100%-os helyzetet kidolgozó csapat nyert.Annyival nem játszottunk jobban,hogy simán győzhettünk volna,de ahhoz,hogy veszítettünk a játékvezetőnek két nagy hibát kellett elkövetnie.Az első félidőben Vágó Fanny lerántásáért nem,a 90.percben Nagy Anett műeséséért azonban büntetőt ítélt!

Dombó János:

Változatos, nagy iramú mérkőzést játszottunk, ahol az utolsó pillanatig hittünk a győzelemben, melyet nem érdemtelenül szereztünk meg. Nagyot küzdöttünk, büszke vagyok a csapatra, mindenki dicséretet érdemel!