Astra – Femina 2011-11-27

A mérkőzésre november 27.-én (vasárnap), 13:00-kor került sor, Csepelen. Ahol a hideg időjárás ellenére is népes nézőtábor gyűlt össze, mely végig figyelemmel

kísérte a két csapat „küzdelmét”.

Astra-Bíró-Kert FC – 1.FC. Femina – Hellotel  1 – 0

Csepel, 100 néző

Vezette: Fenyvesi Szabolcs, (Kóródi László ifj., Pfeifer Renáta)

Astra-Bíró-Kert FC:

Kovács – Pincze, Vidács, Schatz, Molnár – Megyes, Halászi, Szabó, Sebestyén – Fogl, Dombai-Nagy

Vezetőedző: Dombó János

1.FC. Femina – Hellotel:

Lengyel D. – Lengyel A., Szeitl, Kanta, Rudán – Zvara, Balogh (Gleich, 80’), Ács, Széles – Pádár, Horváth

Vezetőedző: Herczku István

Sárgalap: Sebestyén

Piros lap: –

Gólszerzők: Dombai-Nagy

A mérkőzés megkezdését követően, az első negyed órában inkább a vendégek irányítottak, de miután a hazai csapat bemelegedett, azonnal átvette az „uralkodást”. De ahogy telt az idő a mérkőzés egyre kiegyenlítettebb volt. Mindkét csapat nyerni szeretett volna, és ez meg is látszódott teljesítményükön. A hazai oldalon a sérülések, betegségek és egyéb problémák ellenére is állták a sarat a lányok, a vendégoldalon pedig soha nem látott akarattal küzdöttek, hajtottak a hölgyek. Azonban épp ennek a kiegyenlített játéknak köszönhetően a játék inkább a pálya közepén zajlott és kevés helyzetet láthattunk. Az első félidőben a Feminának három említésre méltó helyzete akadt előbb Széles Viktória hibázott, majd Horváth Lilla tévesztett célt, végül Kovács Klaudia szép védésének köszönhetően nem ért hálót a labda. A másik oldalon Fogl Katalin került többször is helyzetbe, de sorra hiba csúszott a befejezésekbe, később Dombai-Nagy Anett és Halászi Kinga is veszélyeztetett, de a vendégek kapusa Lengyel Dóra is kiválóan védett, így gól továbbra sem született. A csapatok tehát 0 – 0-s félidőt követően vonulhattak öltözőikbe.

A második félidőt megkezdve a két gárda még többet próbált kihozni magágából, mely főleg helyzetekben mutatkozott meg, főleg az Astrások játékában, gól viszont továbbra se született. A meccs végéhez közeledve a nézők már konkrétan „imádkoztak”, hogy láthassanak egy gólt, és mivel a nézők igényeit muszáj kielégíteni.. Dombai-Nagy Anett révén gólt szerzett az Astra csapata (83’ perc): Egy felívelést követően Zvara Tímea és Ács Noémi zavartak meg egymást a tizenhatos vonalán, amit Dombai-Nagy Anett azonnal ki is használt és higgadtan a hosszú sarokba bombázott. Mivel a hátralévő 7-10perc már kevés volt a szépítésre, a mérkőzés végeredménye: Astra-Bíró-Kert FC – 1.FC Femina  1 – 0