HÁROM PONTOT SZEREZTÜNK!

Nagyon jól kezdte a mérkőzést a listavezető, hiszen a második percben betalált ellenfele hálójába, ugyanis Szekér Anita szögletét Zágor Bernadett értékesítette 1-0.

Még ebben a percben egy labdajáratást követően ismét Zágor Detty szerzett távoli lövéssel gólt,2-0.

A hatodik percben tovább nőtt a hazaiak előnye, mivel szögletrúgást követően Pincze Gabriella talált a hálóba, 3-0.

Mindenki arra gondolt, hogy nagy gólarányú hazai győzelem lesz, de a vendégek időkérést követően rendezték soraikat és szervezett védekezéssel megszűrték a hazai támadásokat. Hosszú gólszünetet követően ígéretes összjáték után a 18. percben Szabó Boglárka is betalált, 4-0.

Szünet után a listavezető nagyon sok támadást vezetett, de az egyetemisták szívósan védekeztek, vagy amikor már mindenki gólt látott Szabó Annamária védett gólnak látszó helyzeteket. Az ELTE együttese Molnár Zsófia góljával szerezte a második félidő egyetlen találatát a 31. percben. 4-1.

A mérkőzés összképe alapján elmondható, hogy mindkét csapat elérte célját , a hazaiak megnyerték a mérkőzést, a vendégek elkerülték a nagy gólarányú vereséget. A kötelező győzelem mindig nehéz.

ASTRA Kiskunfélegyházi Bulls – ELTE-BEAC  SE  4 – 1 (4-0)

Kiskunfélegyháza, 2013.január 17. 19:00  Constantínum Sportcsarnok

Játékvezetők: Kőrösi János, Takács Tibor, Tóth Csaba.

Astra-Bulls: Vincze Anikó – Szabó Boglárka, Zágor Bernadett, Megyes Ágnes, Szekér Anita

Cserék: Szabó Nóra, Molnár Judit, Pincze Gabriella. Vezetőedző: Dombó János

ELTE SE: Szabó Annamária – Molnár Zsófia, Balovics Réka, Vida Orsolya, Juhász Adrien

Cserék: Dr.Szöllősi Júlia, Kiss Klaudia, Pfundtner Vivien. Vezetőedző: Kénoszt Ferenc

Gólszerzők: Zágor Bernadett (2), Pincze Gabriella, Szabó Boglárka illetve Molnár Zsófia

Sárga lap: Megyes Ágnes

Kénoszt Ferenc (ELTE SE): Gratulálok az Astra első félidei játékához. A lányok hősiesen küzdöttek az „oroszlán” barlangjában. Amennyiben elhisszük, hogy ha bátrabban tudunk előre építkezni, akkor sikeresebbek lehetünk.

Dombó János (Astra-Bulls): A legfontosabb, hogy a három bajnoki pontot megszereztük.