SZERENCSÉRE NEM GYŐZTÜK LE MAGUNKAT!

A budapesti meccsdömping, a 13:00-órás kezdés  és a  nulla fok , alaposan rányomta a bélyegét az Astra- Viktória  rangadóra,  ha a nézők számára gondolunk. A találkozó viszont izgalmasra sikeredett, így akik ott voltak nem unatkoztak.  A legnagyobb „terhelést”  Dombó János kapta, mert azt gondoljuk, hogy a játékosok  magasra tornázták a vérnyomását.

Úgy indult minden, ahogy azt a rózsaszínek eltervezhették, hisz  az elején három gyors góllal megzavarták az ellenfelet.  De ezt a zavarodottságot nem kihasználták, hanem elszalasztották az akár nagy arányú győzelem lehetőségét. Érthetetlen módon ugyanis, a 3-0 jóllakottá és kényelmessé tette a házigazdákat  ( igaz, ebéd után volt a meccs ) és majdnem bealudták a folytatást.  Az első félidő végére, sikerült is szépíteniük a vendégeknek ,  és az utolsó 15percben inkább ők irányították a játékot.

Mindez nem változott meg a szünet után sem, így a meccs kísértetiesen hasonlítani kezdett, egy a múltban, Szombathelyen lejátszott meccshez, ahol hasonló koreográfia után, az Astra fordított és megnyerte a mérkőzést.  Ez  az emlék élhetett a Viktóriás lányokban is,mert  minden kakaót beleadtak és megpróbálták felőrölni a csepeli lányokat.  Ebben, (  ez kizárólag a saját véleményem ) partnerre leltek a játékvezetőkben is,  akik 1-2 ítéletükkel  a vendégeket támogatták,  de az mindenképpen elmondható, hogy a hasonló szituációkat pl: felső testrész elé szorított kéz ( értsd, a mellét védte ) az csak a hazaiak oldalán volt szabálytalan.  De a szerencse azonban az Astra mellé állt, és sikerült megrúgni a negyediket is, ami a végső elszámolásnál elégnek bizonyult.

Hozzá kell, hogy tegyük, le a kalappal az Astrás lányok előtt, hogy nem csuklottak össze ( mint előző nap a válogatott fiúk ) akkor, amikor az utolsó percekben a  lélektani előny a Viktóriánál volt, mert szerencsére voltak olyan játékosok, akik az ilyenkor tapasztalható „pánikhangulatban” is meg tudták őrizni a hidegvérüket.  Mindent egybevetve, az Astrának több helyzete volt, ( bár valamennyi gólját rögzített szituációból szerezte ) és amikor a meccs végén az „eredményjelzőre”  néztünk, azt is láthattuk, hogy több gólt is rúgott, és ez éppen elég volt a három pont begyűjtéséhez, ami  nagy lépés a hőn áhított ezüstérem felé.