A HAJRÁBAN HARCOLTUK KI A GYŐZELMET

A női futsal NBI 7. fordulójából elhalasztott mérkőzést pótoltak május 21-én Dunakeszin, a Radnóti Miklós Gimnázium tornacsarnokában. A bajnoki elsőségét korábban bebiztosító Astra ezúttal is tét nélkül léphetett pályára. Az együttes – a végig izgalmas találkozón – a hajrában kerekedett felül és 3-2-re megnyerte az összecsapást. A hétközi mérkőzésen korán vezetéshez jutott az Astra- Summerkith Kiskunfélegyházi Bulls. A 7. percbe Szabó Boglárka talált a hazai kapuba. (0-1) A Dunakeszi Kinizsi válasza sem késett sokat, a 12. percben Szalkai Kitti egyenlített ki. (1-1) A szünetig nem változott az állás, azonban az Astra a második félidőt is jobban kezdte. Alig telt el három perc, amikor is ismét Szabó Boglárka bizonyult eredményesnek. (1-2) A hajrához érkezve nyitottá vált a játék, főleg azután, hogy Urbán Anett újra egalizált. (2-2) A mérkőzésből már csak hat perc volt hátra, de ez is elegendőnek bizonyult az Astrának a három pont megszerzéséhez. A 37. percben Gyöngyösi Alexandra váltotta a helyzetét gólra, amivel el is döntötte a mérkőzést. (2-3)

2014. 05. 21. Női Futsal NBI 7. ford.

Dunakeszi Kinizsi Futsal Klub- Astra Kiskunfélegyházi Bulls (1-1) 2-3

A bajnokságból már csak egy forduló van hátra. Az Astra május 24-én a DVTK-Vénusz otthonában fejezi be a szezont.