76 PERCIG ÉLTEK AZ ARANY ÁLMOK

Küzdelmes és eredményes éven van túl az ASTRA-PERSECUTOR FC! A futsal sikerek mellett (Bajnok és Kupagyőztes az Astra ) az utánpótlás csapataink is remekül szerepeltek,  és nem mellékesen sikerült megszereznünk az NB1-es Női Labdarúgó Bajnokság EZÜST érmét! Sőt, nem hogy megszereznünk, de némi  ürömmel az örömben azt is írhatnánk, hogy mi veszítettük el az aranyat. Ez nem kritika, sőt elismerés, hogy tudtunk olyan pozíciót kiharcolni, a jobb erőkből álló és sokkal tapasztaltabb ( rengeteg BL meccs évek óta )  MTK ellen, hogy tulajdonképpen a mi kezünkben volt a bajnokság sorsa.  Ez, egy alig pár éve alakult csapattól, mindenképpen megsüvegelendő teljesítmény!

A bajnoki döntő második felvonásában – melyet Garami József is a helyszínen tekintett meg – az első félidőben még ismerkedtek egymással az ebben a szezonban hatodszor találkozó csapatok, de a játékrész végén így is megszerezhette volna a vezetést az MTK, ha Pádár tizennégy méterről nem a léc fölé lövi a labdát. A hazaiak a kapura szinte teljesen veszélytelenek voltak, de a védelmük többnyire jól zárt. A második félidőben – ahogy az első meccsen is tette – az Astra már felvállalta a támadófutballt, és nem állt távol a vezető gól megszerzésétől, ám Sebestyén Györgyi nagy helyzetben nemcsak a kapus, de a kapu mellett is elpöckölte a labdát. Arra semmi nem utalt, hogy a hajrában a vendégek gólfesztivált rendeznek, pedig végül így lett. Az MTK vezetőedzője, Medgyes Péter szűk húsz perccel a lefújás előtt pályára küldte az első mérkőzésen betaláló Méry Ritát, amivel kiválóan nyúlt bele a találkozóba. A tapasztalt támadó a 76. percben egy szöglet utáni kavarodás végén megszerezte a vezetést (0–1), majd a kispadhoz sietett, ahol megköszönte mesterének a belé vetett bizalmat. A 88. percben – miként egy héttel ezelőtt – vitatható tizenegyest kapott az MTK, Pádár Anita pedig nem hibázott, precízen a jobb alsó sarokba gurított (0–2). A sok nagy csatát megélt, 35 esztendős támadó 600. alkalommal volt eredményes a magyar első osztályban, amelyben zsinórban 16-odszor lett gólkirálynő! Az i-re a pontot Méry tette fel, aki a hosszabbításban egy lecsorgó labdát helyezett a kapu bal oldalába (0–3), kialakítva ezzel a végeredményt. A két csapat között nem volt háromgólnyi különbség, de a rutinosabb vendégek jól sáfárkodtak helyzeteikkel. Az MTK sorozatban ötödször, története során hatodszor nyerte meg az NB I küzdelmeit, így a következő idényben is indulhat a Bajnokok Ligájában.