NEM SIKERÜLT A KÍSÉRLET (VIDEÓVAL)

A Népligetben lejátszott mérkőzés előtt „szélcsend” ölelte körül a pályát, a készülődés, a bevonulás és talán az első húsz perc sem jelezte előre, hogy tulajdonképpen „történelmi”  vereség lesz a vége. Sőt, az astra-FTC mérkőzések mindig „meglepetés-szagúak”, mert a rózsaszín-fekete, valahogy „mumus” a zöld-fehéreknek. Nem beszélve arról, hogy az Astra legutóbbi, népligeti látogatásán legyőzte a Fradit, és annak ellenére, hogy kevés volt az esély az ismétlésre, azért szoros meccsre számíthattunk. Bátran játszottunk és a korábbi mérkőzésekhez képest a támadásokra is nagyobb hangsúlyt fektettünk és a lövőkedvünk is megvolt az elején és volt egy „majdnemtizeneggyesünk” is. Talán túl bátran játszottunk ( az ellenfélhez képest ) de, mivel az első két helyhez, már nem igen lehet idén odaférkőzni, nem volt nagy kockázat kipróbálni, hogy mit tud ez a játékoskeret, azaz fel tudja-e venni a versenyt a válogatott játékosoktól és külföldi PROFIktól hemzsegő Ferencváros ellen. A kísérlet sikerült, de a „beteg” nem élte túl! Tehát a kérdésre a válasz: NEM.

Az MLSZ.hu így látta a mérkőzést:

„Félóra játék után viszont bő egy percen belül kétszer is hibázott a legutóbbi hetekben jó formában védő kapus: előbb egy bal oldali szöglet haladt át akadálytalanul a kapuelőtéren, amíg Fenyvesi Evelin az üres kapuba nem belsőzte a labdát, majd páncélmellényben fogott egy lövést: ezt pedig Szabó Viktória büntette góllal. A szünetig a hátrány ellenére is még jól tartotta magát, az Astra, de a fordulás után Ebere Orji látványos kapásgólját követően, mintha kihúzták volna a dugót a vendégcsapatból. Megváltás lett volna a hármas sípszó, ám az még messze volt, addig Mosdóczi, Fenyvesi és Bognár Enikő is gólt szerzett, 6-0 lett a vége, de a Fradi ezúttal akár lényegesen nagyobb különbséggel is nyerhetett volna.”