Mire elég húsz perc

112

Tehetjük fel a költői kérdést, elég lehet egy szóbeli vizsgára, elég lehet egy bevásárlásra, elég lehet egy beszélgetésre az anyósukkal, elég lehet egy kerékcserére, persze mindez a civil életben. A labdarúgásban? Elég lehet a pálya bejárására, elég lehet egy átöltözésre, elég lehet egy taktikai értekezlet megtartására, valakinek egy klasszikus mesterhármasra, mint anno 1982-ben Kiss Lászlónak a Világbajnokságon, de sorolhatnánk ezt napestig. Ellenben, viszonylag kevés egy rendes bemelegítésre, és főleg kevés arra, hogy ráhangolódjunk a mérkőzésre. Nos… ezekkel a dolgokkal mostanában kevés gondja volt U18-as csapatunknak, hiszen az elmúlt hetekben látványos, és főképp eredményes játékot mutatnak be Korcsogh Orsolya tanítványai. A Megyesi Regi-Nádudvari Anna-Kiss Orsi támadóegység mostanában elég sokszor zörgette meg aktuális ellenfelük hálóját, Így volt ez a Ferencváros elleni találkozón is, bár a hazaiak szerezték meg a vezetést, de Nádudvari Anna még az első félidőben egalizált, majd a második félidőben Kiss Orsi is megrúgta szokásos gólját, annak ellenére, hogy a góllövőlistát vezető támadónkra külön figyeltek az ellenfél védői. Vezettünk 2-1 arányban, igaz, hogy a mérkőzésből még 27 perc hátravolt. Mire lehet elég húsz perc a labdarúgásban tettem fel a kérdést fentebb… Ezúttal arra volt elég, hogy elveszítsünk egy mérkőzést, amelyen jól játszottunk, helyzeteket alakítottunk ki, lányaink egymásért küzdöttek, de az utolsó húsz percben nekünk semmi nem jött össze. A labda mindig szerencsétlenül pattant, néhány centivel mindig lemaradtunk.

A tény azonban ez: Ferencvárosi TC-Astra- Selector HFC 4-2…

Egy ilyen mérkőzés után alig húsz perccel kértük meg Korcsogh Orsolyát, hogy értékelje a mérkőzést:

“Egy jó mérkőzést játszottunk a Ferencvárossal. Az, hogy ezek a mérkőzések később a mi javunkra dőljenek el, a lányok pontosan tudják, hogy mire lenne szükség.”