Messze az ideálistól

dvtk2

Hűvös, szeles, ideálisnak kicsit sem mondható időben fogadtuk vasárnap délelőtt a DVTK csapatát Üllőn JET-SOL Liga, Női 1-es mérkőzés keretében. Csapatunk augusztus végén 2-1 arányú vereséget szenvedett mostani ellenfelünktől Kazincbarcikán, így Dombó János lányait fűthette a visszavágás tüze. Az első percekben mi irányítottuk a mérkőzést, először Krascsenics Petra maradt le arasznyival egy középre passzolt labdáról, majd Godvár Kati lőhetett tiszta helyzetből, de az eredmény nem változott. A mérkőzés 19. percében megszerezte a vezetést a vendégcsapat, egy kisszöglet után Markovics Olivera lövése a kapufáról a hálóba pattant.  Ettől a találattól megváltozott a játék képe, a mieink lábára mintha béklyó került volna, a borsodi játékosok erőre kaptak. Csapatunk próbálkozott, de játékunkból hiányzott a pontosság és az átütőerő. Több helyzet alakult ki sajnos a mi kapunk előtt, és amikor már mindenki a félidő végét várta, egy védelmi hibánkat góllal büntetett a DVTK, ezúttal Jáhn Klaudia vette be Farkas Kata kapuját. A szünetben Dombó János kettőt cserélt, Dikanova Dominika és Görög Zsófia helyére Véninger Tünde és Halászi Kinga állt be. A mérkőzés továbbra is a mi térfelünkön zajlott, helyzetünket nehezítette, hogy Gál Timi bő két perc alatt kétszer szabálytalankodott sárga lapot érően, így a kétgólos hátrányunkhoz emberhátrány is párosult. A pályán tapintani lehetett a feszültséget, ami az idő előrehaladtával csak fokozódott, ez nem igazán kedvezett nekünk, hiszen sokat állt a játék. A mérkőzés végéhez közeledve csapatunk egyre hitehagyottabb lett, így is majdnem összejött a szépítés, de Krascsenics Csilla lövése elkerülte a kaput. Nem sikerült a visszavágás, maradt a félidei ertedmény, Astra-4IG-HFC – DVTK 0-2.

A folytatás sem ígérkezik egyszerűnek, hiszen lányainkra a következő fordulóban a KÓKA FNLA csapata vár. A mérkőzést a Kocsis Sándor Sportközpontban rendezik november 11-én 13:00 órai kezdettel, ahol remélhetőleg megtörjük a szeptember 24-e óta tartó gólcsendünket.