Öt perc alatt dőlt el a mérkőzés

Astra-Alef HFC – Haladás-Viktória 1-2 (0-0)
g: Kirchner Anna (77′) ill., Kiss-Lantos Hanna (73′, 78′)

U16-os csapatunk a kiemelt csoportban szombaton a Haladás-Viktória csapatát fogadta a CSHC pályán. A dobogós álmok tükrében már az első percekben is támadólag lépett fel csapatunk, és rengeteg helyzetet dolgozott ki a szombathelyi csapat kapuja előtt. Lányaink birtokolták többet a labdát az egész mérkőzésen, főleg az első játékrészben játszott nagy fölényben csapatunk, de a várva várt találat csak nem akart megszületni. Ellenfelünk kontratámadásokban bízhatott, de abban nagyon, hiszen Kiss-Lantos Hannát nehezen tudták tartani védőink, igaz az első 40 percben csak egy ziccerig jutott, melyet Nádudvari Anna hárított. Ezzel szemben hazai oldalon Siber Glóriának, Kirchner Annának, Király Zsófiának is voltak helyzetei, de nem sikerült a Viktória kapujába találni. 0-0-ás első félidő után a második játékrész elején is nagy elánnal támadott csapatunk, helyzetek, és lehetőségek is adódtak, melyekben több volt, de nem sikerült megtörni a gólcsendet. Mivel ellenfelünk ezekben a percekben nem volt veszélyes Nádudvari Anna kapujára, mondhatni a semmiből jött a 73. percben Kiss-Lantos Hanna találata, mellyel ellenfelünk szerzett vezetést. Nem sokáig tartott azonban a szombathelyi előny, hiszen négy perccel később Kirchner Anna ziccerbe került, és nem hibázott, 1-1. A találat után csapatunk éppen kezdte volna újra kézbe venni a mérkőzés irányítását, amikor ismét villant Kiss-Lantos Hanna, és 17 méterről védhetetlenül az alsó sarokba lőtte a labdát, és ezzel a találattal a mérkőzést is megnyerte a Haladás-Viktória csapata.
Hiába irányították lányaink mondhatni végig a mérkőzést, a focit gólra játsszák, és sajnos a kihagyott lehetőségek, helyzetek ezúttal megbosszulták magukat. A mutatott játék alapján lányaink nem érdemeltek vereséget, igazán mindent megtett csapatunk a győzelemért, de ez most nem sikerült. Veszve viszont nincs semmi, a lányoknak hamar fel kell állni ebből a mérkőzésből, hiszen csütörtökön a Kelen SC csapatát fogadják Csepelen, és reméljük, hogy a jó játék ezúttal gólokkal is párosul majd.

A mérkőzés jegyzőkönyve IDE kattintva megtekinthető.