Bíztató játék a Szent Mihály ellen

U14 Dél-Kelet 5. forduló

Astra-Alef HFC – Szent Mihály 1-6 (0-3)
g: Döbröczöni Zoé (67.)

U14-es csapatunk kedden játszotta le aktuális bajnoki mérkőzését a Szent Mihály ellen. Lányaink jól kezdtek, több helyzetet is sikerült kialakítani ellenfelünk kapuja előtt, de ezeket sajnos nem tudták értékesíteni. A futballban pedig a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat, és ez most sem történt másként: a 26. percben ellenfelünk szerzett vezetést, két perccel később pedig kétgólosra növelte előnyét. Ez kicsit megtörte a lányokat, a szegedieket pedig még bátrabb játékra sarkallta, így a félidőben már 3-0-ra vezetett a Szent Mihály együttese. A szünetben sikerült kicsit motiválttá tenni a lányokat, jobban is küzdöttek, harcoltak a második játékrészben, de ebben a 35 percben már ellenfelünk irányította a játékot, és még háromszor sikerült bevenniük Gréts Dalma kapuját. Becsületgólt azért sikerült szerezni,  Döbröczöni Zoé a 67. percben talált ellenfelünk kapujába.

A végeredmény 6-1 lett a Szent Mihálynak, de az első félidei játékra már lehet építeni, és mindenképpen dicséret illeti a lányokat, hiszen nagyot küzdöttek az életkorból adódóan kicsit rutinosabb ellenfelük ellen.