Astra – FTC 2011-09-04

Korábban már említésre került, hogy az Astra teljesen új játékos kerettel kezdte meg a 2011/2012 – es idényt, tehát elsődleges célja a csapatépítés és a tisztes helytállás.

Astra-Bíró-Kert FC:

Rapcsák – Kisvári, Vidács, Mercz, Magyar (Merész, 36′) – Szabó, Pintér V., Pintér M., Németh – Kancsár, Molnár

Vezetőedző: Molnár Judit

Sárgalap: –

Piros lap: Hargas

Gólszerzők: Kancsár, Pintér illetve Nagypál (3), Horváth (2), Diószegi

Az első félidőben az Astra játékára a puhatolózás volt jellemző, a lányoknak hozzá kellett szokniuk a pálya méretéhez és egymáshoz, hisz szinte mind most léptek először hivatalos mérkőzésen pályára.

Az első félidei eredmény is ezt tükrözte, ugyanis az U17 – es válogatott gerincét adó FTC csapata már 4 – 0 – ra vezetett az első játékrész végén.

A fordulást követően elmúlt a hazai csapat megilletődöttsége, és sikerült felvennie a játékosoknak a mérkőzés küzdős, és gyors iramát, s Németh Dorottya (képünkön) vezetésével 2 – 2 – re hozniuk a második játékrészt.

A végeredmény tehát Astra HFC – FTC ZRT. 2 – 6.

A mérkőzés kapcsán mindenképp meg kell jegyeznünk, hogy a második félidei játék, amivel a hazai csapat előrukkolt bíztató a jövőre nézve, jó úton indult el fiatal csapatunk és ez előbb – utóbb meghozza gyümölcsét!