A 4 KÖZÖTT VAGYUNK A FUTSAL MAGYAR KUPÁBAN!

A késői időpont ellenére, szépszámú közönség előtt került sor a Rubeola FC Csömör és az Astra Kiskunfélegyházi Bulls közötti Futsal Magyar Kupa összecsapásra . A nézők között jelen volt a futsal, és a nagypályás szövetségi kapitány is,  de több sajtóorgánum is képviseltette magát. A nagy várakozás nem, de a szokatlan időpont kissé rányomta a bélyegét a vendégcsapatra és kissé bent ragadtak a rajtnál, amit Vágó Fanny mindjárt  a meccs legelején könyörtelenül kihasznált.  A következő öt percben felébredt az Astra és kiegyenlítetté vált a játék, majd Szekér Anita révén sikerült egyenlíteniük a vendégeknek.  A félidő második felére Dombó János csapata átvette az irányítást, sőt Zágor Detty egy perc  alatt duplázott és  megfordította az állást,   így  két gólos előnnyel  vonulhatott pihenőre a félegyházi gárda.

A szünet után hatalmas elánnal kezdett a Rubeola, és mindent megtett az egyenlítésért, hisz döntetlen esetén ők lettek volna a továbbjutók, és Vágó másodszor is mattolta Vincze Anikót, aki nincs hozzá szokva az ilyesmihez, de  pár percen belül megérkezett Zágor válasza is, aki így mesterhármassal tartotta továbbra is két gól távolságra a hazai csapatot.  Az Astra nem elégedett meg ennyivel, és továbbra is zárótűz alatt tartotta a csömöri kaput, vagy leginkább a kapufát,  ebben Szabó Bogi járt az élen, mivel egymaga legalább hatszor találta el a Hofi Géza által csak „hülye akácnak” nevezett pályatartozékot. Aztán megtört a jég és Bogi immár a hálóba is betalált a 33.-perc környékén, ezzel  2-5 –re alakítva az állást.  Továbbra is hatalmas küzdelem folyt a pályán, így Megyes Ági szó szerint beküzdötte a  hatodikat, amire ki más mint Vágó Fanny ( így szintén mesterhármast rúgott) válaszolt egy büntetőből.  A végére Szabó Bogi még egy kegyelemdöfést helyezett el a hosszú sarokba, így állította be a 3-7 –es végeredményt.

A gólokat azért nem részleteztem, mert megtekinthetők a videó összefoglalóban, amiben a két edző is nyilatkozik a mérkőzésről. A magunk részéről  elismeréssel szólunk mindkét csapatról, hisz azt kaptuk tőlük, amit vártunk, hatalmas iramot, kemény és izgalmas összecsapást.  A Rubeola kitűnő erőkből áll, de ezzel együtt csak 2×5 percre tudott  igazán nagy teljesítményt leadni, míg az Astra Bulls, bár nehezebben indult, de magasabb fordulatszámon tudott, huzamosabb ideig pörögni, így felőrölte az igazából egy kiugró teljesítménnyel bíró ( Vágó Fanny )  NB2-es bajnoki várományost.