A nem Piti Wumen

14914593 1218981864830771 1890222447 n

1994 januárja, az egykori BS környéke, piszok hidegben kígyózó sorok mindenhol, jegyüzérek,

tízezerért kínálják az ezer forintos jegyeket. Tehették, mert csak egy búcsúkoncert lesz…

Hittük azt, négy lett belőle, mind teltházas. Izgalommal telve vártuk a fejleményeket, hogy kapunk-e rá jegyet. Jegy ügyében aligha kellett izgulnunk a szombati az U18-as bajnoki előtt, de kiszámíthatatlanok voltak lányaink mostanság. Nem tudhattuk, hogy a szerdai első- vagy második félidei arcukat mutatják-e meg ismét játékosaink. Kuglófom mazsolái, csak, hogy egy kicsit visszakanyarodjunk a koncerthez, az elején eléggé fals hangvételben muzsikáltak, a következmény 2-0-ás hazai vezetés az ETO parkban a mérkőzés 25. percében. Korcsogh Orsi nem volt túl vidám hangulatban, bár bíztató jel volt Hatala Bogi szépítő gólja a félidő lefújását megelőző pillanatokban. Játékosaink elég sok hibát követtek el az első játékrészben, mondhatjuk azt, hogy ismét közel kerültünk ahhoz, megverjük magunkat. Ez akkor fog megtörténni, mikor a fa déli oldalán nő ki a moha, gondolhattál a játékosok, mert a második félidőben teljesen más felfogásban kezdtek el játszani, esélyt sem adva a hazaiaknak. Negyed órája tartott a második félidő, amikor Nádudvari Anna egalizált, de mindössze két percig volt egyenlő az állás, amikor a góllövőlistát vezető Kiss Orsi megszerezte aznapi első találatát ezzel együtt a vezetést is a számunkra. Egy futballista lány szebben nem is ünnepelheti meg nagykorúvá válását, mint egy szép találattal. Ferencz Flóra jegyezte a negyediket, emlékezetessé téve e nemes napot. Az 5-2- es végeredményt Kiss Orsi állította be második góljával. És a tanulság, ami jelen esetben édes…

„Ha győzni akarsz, csak egy dolgod marad, Hogy ne verd meg magad, és te leszel a nyerő!

Az U18-as bajnokság november 3-án 13:00 h-kor a Haladás-Viktória FC ellen a Szentmiklósi úton folytatódik.

Korcsogh Orsi véleménye a mérkőzésről:

“ Az első félidőben kicsit azt éreztem a csapaton, amit a “nagy” csapatok ellen szoktam, hogy nem feltétlen bíznak magukban a lányok, és ez rá is nyomta a bélyegét az első negyven percre. A szünetben helyre raktuk a fejeket, (ehhez a szépítő gól is kellett) és a második félidőben már úgy mentünk fel a pályára, hogy meg akarjuk nyerni a mérkőzést. Fontos, hogy minden mérkőzéshez megfelelő fejjel álljanak hozzá a lányok, mert legközelebb nem biztos, hogy lesz elég idő a fordításra. Ugyanakkor most is kiderült, hogy sok van ebben a csapatban, és csak rajtunk múlik, hogy a jövőben mit tudunk ebből megvalósítani.”