Győzelem az utolsó fordulóban

U16 HNP Közép csoport 14. forduló

BSE Palóc Farkasok – Astra-Alef HFC 1-4 (1-3)
g: Verebélyi Amanda ill., Szirényi Vivien (2), Dancs Diána, Deme Petra

U16-os csapatunk ¾-pályán már a múlthéten bajnoki címnek örülhetett, hiszen a Honvéd elleni győzelemmel matematikailag már behozhatatlan előnyre tettek szert a lányok, így a vasárnapi balassagyarmati mérkőzés tulajdonképpen tét nélküli volt csapatunk számára. Lányaink viszont győzelemmel szerettek volna búcsúzni a szezontól, és bár a 30 fokos hőség nem volt épp ideálisnak mondható a kellemes focira, csapatunk a közép csoport bajnokához méltó játékkal zárta az utolsó fordulót. Az első játékrészben is csapatunk irányította a mérkőzést, és szerzett magabiztos, kétgólos előnyt a félidő végére, (3-1) de igazán elemükben a második 40 percben voltak lányaink. Igaz, hogy az első félidőben több gólt szerzett csapatunk, mint a másodikban, viszont a második játékrészben háromszor annyit is lőhettek volna a lányok, mint az elsőben. Sőt, rúgtak is hármat, de ezeket les miatt érvénytelenítette a játékvezető. Emellett rengeteg helyzet, és lehetőség maradt ki, de élményszámba ment, ahogyan a lányok a helyzeteket kialakították ebben a félidőben, így bár sok gólt nem sikerült szerezni, de mégis minden játékosunk elégedetten jöhetett le a pályáról.

Nem csak a közép csoport bajnoki címét szerezte meg csapatunk ebben a bajnokságban, hanem a gólkirálynőt is klubunk adta ebben a csoportban. Király Zsófia 13 góllal lett első a góllövők versenyében!