Hatszoros kupagyőztes csapatunk!

Hétvégén rendezték a női futsal magyar kupa négyes döntőjét Szigetszentmiklóson. Csapatunk már 2012 óta minden évben résztvevője a négyes döntőknek, 2013 óta van final four, és a tegnapi napig ötször emelhette csapatunk a magasba a serleget. Tavaly a Hajdúböszörmény együttese fosztotta meg Dombó János lányait a döntőtől, idén pedig ismét a HTE volt az elődöntőben az ellenfél. Csapatunk mellett szólt, hogy az előző héten bajnoki mérkőzésen 1-0-ra sikerült a Böszi ellen győzni, és ha valaki kilátogatott a szombati mérkőzésre, a bemelegítés közben már láthatta, hogy hosszú idő után, ismét ott van csapatunk keretében Nagy Anett, aki már a jelenlétével is sokat tud segíteni a csapatnak, a játékával meg mindenképpen. Már a mérkőzés elején érezhető volt Dombó János csapatán a magabiztosság, a lányok rendkívül határozottan, okosan futsaloztak, és ennek eredményeként ellenfelünk nem igazán találta a fogást lányainkon. Az első 5-6 percben több komoly helyzetet is kidolgozott csapatunk, és a 7. percben Szabó Boglárka góljával a vezetést is sikerült megszerezni. Rá két percre Sipos Lilla csent labdát a félpályánál, amivel a középen érkező Krascsenics Petrát hozta helyzetbe, ő sem hibázott, így már a 9. percben kétgólos volt az előny. Ezután a HTE kicsit magára talált, ellenfelünknek is voltak lehetőségei, helyzetei, de vagy egy láb ért oda az utolsó pillanatban, vagy Farkas Katalinon nem tudtak kifogni a Böszörmény játékosai. A 14. percben viszont kicsit “elcsúsztunk” és Folk Zsuzsannának sikerült szépítenie. A találat önbizalmat adott a Hajdúböszörménynek, de nem sokáig élt bennük a remény az egyenlítésre, ugyanis érkezett Gelb Mónika, és a 18., valamint a 19. percben tulajdonképpen el is döntötte a mérkőzés sorsát. A második félidőben nem sokat változott a játék képe, gól viszont már nem született, így lányaink visszavágtak a tavalyi vereségért, és vasárnap a címvédő Tolna csapatával találkoztak a döntőben.

Előre azt gondolhatta mindenki, hogy a HTE elleni mérkőzés volt az előrehozott döntő, de végül igazi, izgalmas döntőt vívott egymással a két csapat. Ez annak is volt köszönhető, hogy bár csapatunk irányította a mérkőzést, több helyzetet dolgoztak ki lányaink, mint a tolnai gárda, de nehéz volt feltörni ellenfelünk védelmét. Bár Nagy Anett buktatásáért büntetőt is kapott csapatunk, azt sem sikerült értékesíteni, mert Deczki Vanda parádésan védte, valamint több olyan lövést is, amiről már a lelátón mindenki azt hitte “itt a gól”. Jogosan volt benne szurkolóinkban a félelem, hogy a sok kihagyott helyzet esetleg megbosszulja magát, de ez a forgatókönyv most másként alakult. A 30. perben megtört a jég, Sipos Lilla körülbelül 15 méterről bombagólt akasztott ellenfelünk kapujába, majd három perccel később Gelb Mónika kétgólosra növelte csapatunk előnyét. A lelátón már mindenki kézben érezte a kupát, sőt talán csapatunk is, de még hátra volt hét perc, és futsalban ez még nagyon sok időnek számít. Nagyon fontos volt ez a két szerzett találat, és hogy mennyire az az utolsó percben derült ki, ugyanis egy kapu előtti kavarodás után ellenfelünknek sikerült szépítenie. Több ideje azonban már nem maradt a Tolnának, Dombó János csapata hatodjára is megnyerte a magyar kupát, és a két mérkőzés alapján elfogultság nélkül mondhatjuk, hogy abszolút megérdemelten állhattak fel a lányok a dobogó legmagasabb fokára!